image

Pravidla cestování Španělsko - pevnina
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Španělska je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Španělsko - pevnina
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Cestující se musí před odletem do Španělska prokázat:

  • negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin) nebo antigenním testem (ne starším než 24 hodin) nebo
  • platným certifikátem o dokončeném očkování (min. 14 dní a max. 270 dní od poslední dávky, poté musí být uvedeno podání třetí posilující dávky) nebo
  • platným certifikátem o prodělání onemocnění covid-19 (11-180 dní od pozitivního výsledku).

Výjimku mají děti do 12 let (11,99).
Děti do 18 let, které mají kompletní očkování, mají neomezenou platnost očkovacího certifikátu.

Nezletilé osoby, které jsou očkované pouze jednou dávkou očkování se musí před odletem prokázat i negativním PCR nebo antigenním testem.

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Formuláře/aplikace

Cestující, kteří se před odletem prokáží EU digitálním certifikátem (o očkování, testu nebo proděláné nemoci), nemusí vyplňovat příjezdový formulář. Doporučujeme na webových stránkách ověřit, zda je certifikát dle platných pravidel. Po příletu do destinace pokračujte po oranžových značkách ke kontrole pro EU digitální certifikáty.

Nemáte k dispozici EU digitální formulář a potřebujete pomoc s vyplněním? Připravili jsme pro vás přehledný návod k vyplnění elektronického formuláře.

Podmínky návratu

Test

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

Covid opatření

Roušky

Od 20. 4. je zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorech. Jsou zachovány v nemocnicích, lékárnách, MHD, taxi a na letištích.

Maximálně doporučujeme českým občanům před cestou do jednotlivých autonomních oblastí Španělska sledovat nařízení místních orgánů a řídit se jimi (v případě nedodržení hrozí velké finanční pokuty), aktuální informace poskytuje i web MZV.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.