image

Pravidla cestování do Tuniska
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Test, Očkování, Formuláře/aplikace, Jiné podmínky
Test, Očkování, Formulář, Jiné podmínky
Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Ná základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky o vyřazení Tuniska ze zemí s extrémním rizikem nákazy od 23. 8. 2021 je Tunisko zařazeno zpět do prodeje turistických zájezdů.

Cestování do Tuniska je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Tunisko
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Každý návštěvník Tuniska (starší 12 let, i očkovaný) je při vstupu do země povinen předložit negativní PCR test (ne starší než 72 hodin) před zahájením cesty (výsledek testu musí obsahovat QR kód).
Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karanténního zařízení.

Pozor! Neočkovaní cestující (starší 18 let) musí po příletu do země podstoupit 7denní karanténu na vlastní náklady ve vybraném karanténním hotelu. Cestující si karanténní hotel musí zajistit a zaplatit před odletem. Při odbavení se musí cestující prokázat zaplaceným voucherem za toto ubytování.

Veškeré certifikáty (PCR) musí být vytištěné.

Výjimky z testování pro odlet do Tuniska

 • Děti do 12 let (11,99)

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Upozornění
K zájezdům do Tuniska nelze využít naše PCR testy „Nejrychleji za 990 Kč“ těsně před odletem. Potvrzení od komerčních laboratoří neobsahují QR kód a nedokážeme zaručit, že se test před odletem propíše do databáze na Očkovacím portále občana. Tunisko vyžaduje pro vstup negativní PCR test včetně QR kódu. Využijte, prosím, v tomto případě testy u státních laboratoří.

Formuláře/aplikace

Před cestou do Tuniska musí každý cestující vyplnit elektronický zdravotní formulář. Po vyplnění formuláře se vygeneruje QR kód, následně je vyplněný formulář potřeba 2x vytisknout a podepsat.

Návod k vyplnění formuláře

Upozornění

 • Ve formuláři není potřeba vyplňovat číslo sedadla.
 • Pro region Djerba či Zarzis je nutné vyplnit Médenine, pro region Hammamet vyplňte Nabeul.
 • Telefonní číslo se vytiskne až na poslední straně v čestném prohlášení.

Jiné podmínky

Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karanténního zařízení.

Turisté, kteří do Tuniska cestují v rámci organizované turistiky, nemusí dodržet povinnou 7denní karanténu v případě, že se nebudou oddělovat od organizovaného zájezdu po celou dobu jeho trvání počínaje příletem do Tuniska, transferem do hotelu a pobytu v interiéru a exteriéru hotelového zařízení, a striktně dodržovat tuniský Sanitární turistický protokol anti covid-19.

Upozornění pro klienty se zakoupenou samostatnou letenkou

Občané ČR, kteří cestují individuálně a mají koupenou pouze letenku, nemusí mít vízum, pokud mají platný cestovní pas a jejich pobyt na území Tuniska nepřekročí 90 dní. Musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód nebo vydaný zdravotním zařízením (ne starší než 72 h) a vyplněný formulář, kde se zavazují strávit povinnou 10denní karanténu na vlastní náklady v určeném hotelu (rezervaci hotelu musí předložit při nástupu do letadla). Dále musí mezi 7. a 10. dnem pobytu podstoupit další PCR test. V případě negativního výsledku mohou karanténu ukončit. Plně očkované osoby cestující individuálně mají povinnost podrobit se 10denní samoizolaci v místě pobytu (platí i pro děti do 18 let, které cestují samy nebo jsou doprovázeny dospělou očkovanou osobou).

Pokud klient objednává pouze samostatnou letenku, musí si sám 24 hod. před odletem ověřit čas odletu na tel. +420 255 787 787.

Typ opatření Tunisko
Test Ano
Očkování Ano
Formuláře/aplikace Ano
Jiné podmínky Ano
Výjimky vlastní doprava Ne

Podmínky návratu

Test

Dle nařízení vlády ČR je od 9. 7. 2021 před návratem do České republiky nutné podstoupit PCR test (jehož provedení není na začátku cesty starší 72 h) nebo antigenní test (provedení není starší než 48 h) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
Po návratu do ČR musí cestující předložit PCR test provedený v ČR 5. až 7. den od příletu zpět.

Děti do 12 let (11,99 let) jsou osvobozeny od testování..

Testování probíhá přímo na hotelu a pomáhá ho zprostředkovat delegát. Pro naše klienty je zajištěno antigenní testování za cca 500 Kč (podrobné informace obdrží klienti před odletem). Tento antigenní test je možný pouze pro občany EU a osoby s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizince s povolením k trvalému pobytu. 

Antigenní testování před odletem z Tuniska zpět do ČR
Standardní testování před odletem z Tuniska zpět do ČR je komplikované a nákladné, proto pro vás naše cestovní kancelář zajistila pohodlné antigenní testování přímo v hotelu za zvýhodněnou cenu 500 Kč/osoba. Tuto službu je nutné předem objednat (nebo dodatečně přiobjednat) v rámci vaší Smlouvy o zájezdu (kontaktujte svého prodejce).
Cca 48 hodin před odletem zpět do ČR vás bude v hotelu kontaktovat česky mluvící delegát, který ve spolupráci s místní společností zajistí antigenní test na covid-19 a vystaví vám mezinárodní certifikát. Přesný čas odběru se dozvíte na místě od našeho delegáta. Tento antigenní test je možný pouze pro občany ČR, osoby s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizince s povolením k trvalému pobytu.
Případně je možné přímo v Tunisku zakoupit RT–PCR test na covid-19 za cenu cca 55 EUR/osoba.

POZOR! Pokud jste si zakoupili antigenní testy (potřebné pro testování v destinaci) a nyní již víte, že je nevyužijete, neboť se opatření při návratu do ČR změnilo, můžete tuto službu nejpozději 3 pracovní dny před odletem do destinace zrušit (do 16 hodin písemně u vašeho prodejce). Peníze vám budou vráceny nejpozději do 14 dnů. Antigenní testy nelze vracet v destinaci a ani po návratu do ČR na pobočkách. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.

Očkování

Výjimka z testování pro návrat do ČR - cestování v období koronaviru

Pokud předložíte:

vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař potvrdí, že:

 • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
 • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
 • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
 • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní,

vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:

 • v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní od završení vakcinace,
 • v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace očkovací látky,

pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

 • test před odjezdem v destinaci (pokud ho nevyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země),
 • případně test po příjezdu do ČR.

Děti do nedovršených 6 let nemusí vyplňovat formulář a jsou osvobozeny od testování.

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odjezdem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odjezdem/příjezdem u CK nebo u dané přepravní společnosti.

S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Formulář

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají děti do 12 let.

Jiné podmínky

Do výsledku testu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS.

Typ opatření Tunisko
Test Ano
Očkování Ano s výjimkou
Formulář Ano
Samoizolace Ne
Jiné podmínky Ano
Výjimky vlastní doprava Ne

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.