image

Pravidla cestování na Kypr
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování na Kypr je v období pandemie koronaviru povoleno za určitých podmínek.

Typ opatření Kypr
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Plně očkovaní cestující (max. 270 dní od poslední dávky) a cestující, kteří prodělali onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech, se nemusí před odletem na Jižní Kypr prokazovat negativním testem. Zůstává možnost namátkového testu po příletu na Kypr (hradí Kyperská republika).

Neočkovaní cestující se musí před odletem na Kypr prokázat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) nebo negativním antigenním testem (ne starším 24 hodin). Možnost namátkového testu po příletu na Kypr.

Děti do 12 let (11,99) mají výjimku z testování pokud cestují s rodiči, kteří jsou očkovaní. Pokud rodiče nejsou očkovaní a cestují s negativním testem, musí se i děti (do 12 let) prokázat negativním testem.

Transfer na Severní Kypr
Neočkovaní cestující se musí prokázat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) nebo negativním antigenním testem (ne starším 24 hodin).

 

Podmínky návratu

Test

Pozor! Při návratu ze Severního Kypru je nutné si na recepci rezervovat PCR test pro cestu zpět. Cena je 20 EUR, na místě pomůže s rezervací delegát. Tato povinnost se netýká očkovaných.

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.