image

Pravidla cestování na Kapverdy
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná bez omezení

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování na Kapverdy je povoleno bez omezení. Pouze cestující ubytovaní v hotelu Robinson Club Cabo Verde se musí prokázat negativním testem při check-inu.

Typ opatření Kapverdy
Je možné cestovat? Ano

Podmínky vstupu

Test

S platností od 15. září 2022 pro vstup na Kapverdy není nutné předkládat žádné covidové certifikáty ani vstupní zdravotní dotazník.

Další aktuální informace jsou dostupné v angličtině nebo portugalštině na adrese https://travel.gov.cv/.

Pozor! Cestující, ubytovaní v hotelu Robinson Club Cabo Verde, se musí při check-inu prokázat negativním antigenním (ne starším 24 hodin) nebo PCR testem (ne starším 48 hodin). V případě, že jsou cestující očkovaní nebo onemocnění covid-19 prodělali, prokáží se platnými certifikáty.

Jiné podmínky

Občané ČR potřebují pro vstup na Kapverdy cestovní pas s platností ještě minimálně 6 měsíců po návratu z destinace.

Všichni cestující (kromě dětí do 2 let) musí uhradit s předstihem letištní bezpečnostní taxu (tzv. TSA taxu). A to online na https://www.ease.gov.cv/ (nutné s předstihem 5 a více dní před příletem) nebo prostřednictvím CK za poplatek 1 300 Kč/osoba (nutné dodat číslo cestovního pasu a datum jeho expirace min. 3 pracovní dny před odletem). Při nákupu zájezdu v kratší době jak 3 pracovní dny před odletem je možné bezpečnostní taxu uhradit individuálně po příletu do destinace. Je však nutné počítat se zdržením ještě před pasovou kontrolou.

Na Kapverdských ostrovech se hradí vládní turistická taxa ve výši cca 2,5 EUR/osoba nad 16 let/noc za maximálně 10 nocí v jednom hotelu.
 

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování.

 

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.