image

Pravidla cestování na Kapverdy
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování na Kapverdy je v období pandemie koronaviru povoleno za určitých podmínek.

Typ opatření Kapverdy
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Cestující se před odletem na Kapverdy musí prokázat jedním z níže uvedených formulářů:

  • platným očkovacím certifikátem (min. 14 dní a max. 270 od poslední dávky vakcíny, posilující dávka platí ihned),
  • platným certifikátem o prodělaném onemocnění covid-19 (max. 90 dní od pozitivního testu),
  • negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) nebo antigenním testem (ne starším 48 hodin) v angličtině nebo portugalštině.

Výjimku z testování a očkování mají děti do 12 let.

Platnost očkovacího certifikátu na Kapverdách je 270 dní po jedné dávce vakcíny Johnson & Johnson a po dvou dávkách vakcín: Moderna, Astrazeneca, Pfizer, Sinopharm. Posilující dávka má neomezenou platnost.

Očkovací certifikát doporučujeme mít vytištěný s QR kódem a stažený z Očkovacího portálu občana nebo použít mobilní aplikaci Tečka.

Další aktuální informace jsou dostupné v angličtině nebo portugalštině na adrese https://travel.gov.cv/.

Formuláře/aplikace

Je nutné vyplnit elektronický zdravotní formulář. Dotazník vyplňte před odletem a vytiskněte finální potvrzení s QR kódem, které bude po příletu na Kapverdy vyžadováno. Dotazník je nutné vyplnit samostatně pro každou osobu včetně dětí.

Další aktuální informace jsou dostupné v angličtině nebo portugalštině na adrese: https://travel.gov.cv/.

VZOR K VYPLNĚNÍ ZDRAVOTNÍHO FORMULÁŘE

Jiné podmínky

Po příletu na Kapverdy je cestujícím změřena teplota. V případě hodnoty nad 37,5 °C nebo v případě příznaků nemoci covid-19 je cestující odeslán do izolace a musí na své náklady (cca 100 EUR/osoba) podstoupit test na covid-19.

Občané ČR potřebují pro vstup na Kapverdy cestovní pas s platností ještě minimálně 6 měsíců po návratu z destinace.

Všichni cestující (kromě dětí do 2 let) musí uhradit s předstihem letištní bezpečnostní taxu (tzv. TSA taxu). A to online na https://www.ease.gov.cv/ (nutné s předstihem 5 a více dní před příletem) nebo prostřednictvím CK za poplatek 1 300 Kč/osoba (nutné dodat číslo cestovního pasu a datum jeho expirace min. 3 pracovní dny před odletem). Při nákupu zájezdu v kratší době jak 3 pracovní dny před odletem je možné bezpečnostní taxu uhradit individuálně po příletu do destinace. Je však nutné počítat se zdržením ještě před pasovou kontrolou.

Na Kapverdských ostrovech se hradí vládní turistická taxa ve výši cca 2 EUR/osoba nad 16 let/noc za maximálně 10 nocí v jednom hotelu.

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování. Doporučujeme před odletem ověřit podmínky letecké společnosti.

 

Covid opatření

Roušky

Na Kapverdách platí povinnost nosit roušku (toto aktuálně platí pouze pro některé části v hotelu ROBINSON CLUB CABO VERDE na ostrově Sal).

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.