image

Pravidla cestování na Mauricius
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování na Mauricius je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Mauricius
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Plně očkovaní cestující (min. 14 dní po dokončení očkování, min. 28 dní u vakcíny Johnson & Johnson) se musí před odletem na Mauricius prokázat platným očkovacím certifikátemV den příletu (ihned po příjezdu do hotelu) je nutné podstoupit antigenní test. Test si hradí cestující sami. Cestující mohou cestovat po ostrově ihned po negativním výsledku.

Neočkovaní cestující se před odletem na Mauricius musí prokázat negativním PCR testem (ne starším jak 72 hodin). Dále musí mít rezervovaný 14denní pobyt v hotelu určeném pro karanténu (se stravováním a transferem). Celou karanténu musí být na hotelovém pokoji (pokrmy budou na pokoj donášeny).
V den příletu, 7. a 14. den pobytu je nutné podstoupit PCR test. Cestovat po ostrově, přestěhovat se do jiného hotelu nebo odletět domů je možné po negativním výsledku testu ze 14. dne pobytu.

Děti do 18 let (17,99) mají výjimku z očkování.

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Formuláře/aplikace

Cestující musí mít vyplněný a vytištěný passenger health self-declaration form a public health self declaration formTyto dokumenty budou po příletu předány imigračním a zdravotním úředníkům na letišti na Mauriciu.

Cestující mohou vyplnit elektronický formulář, který nahrazuje dva výše uvedené a do e-mailu obdrží veškeré potřebné soubory, jež jsou potřeba ke vstupu do země. Je nutné je vytisknout a podepsat. Pro každou osobu je nutný samostatný formulář. Návod k vyplnění formuláře.

Po příletu na Mauricius je nutné si stáhnout mobilní aplikaci Mautourco Mobile Application (ke stažení pro Androin a iOS). Každý z cestujících obdrží své osobní přihlašovací údaje na letišti od letištního týmu. Při procesu stažení a přihlášení bude cestujícím nápomocen letištní tým.

Jiné podmínky

Cestující musí mít sjednané cestovní pojištění s připojištěním na výdaje spojené s onemocněním covid-19.

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování. Doporučujeme před odletem ověřit podmínky letecké společnosti.

V případě letu přes Amsterdam je nutný také antigenní test ne starší 4 hodin.

Covid opatření

Roušky

Děti starší 5 let musí mít v uzavřených prostorách nasazenou roušku.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.