image

Pravidla cestování do Mexika
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná bez omezení

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Mexika je povoleno bez omezení.

Typ opatření Mexiko
Je možné cestovat? Ano

Podmínky vstupu

Test

Při vstupu do země není vyžadován ani očkovací průkaz, ani test PCR či antigen ani potvrzení o prodělání nemoci - tyto dokumenty však mohou případně požadovat letecké společnosti i hotely. Doporučuje se tedy mít s sebou potvrzení o očkování a/nebo platný negativní výsledek testu PCR ne starší 72 hodin.

Jiné podmínky

I přes oficiální otevřenost mexických hranic se zejména na mezinárodním letišti v Mexico City přibývají případy nevpuštění do země. To platí i pro cestovatele, kteří prokáží místo svého pobytu a prostředky na něj. Více informací najdete na  webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování.

Covid opatření

Roušky

S ohledem na ochranu vašeho zdraví i zdraví ostatních v prostorách letiště a během transferů používejte roušku.

Omezení pohybu

S ohledem na ochranu vašeho zdraví i zdraví ostatních dbejte na dovolené na zvýšenou hygienu rukou a dodržujte dostatečný povinný odstup od ostatních lidí.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.