image

Pravidla cestování do Keni
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Keni je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Keňa
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Očkování

Všichni cestující starší 18 let se musí před odletem do Keni prokázat certifikátem o dokončeném očkování na covid-19.

Cestující se mohou prokázat před odletem i certifikátem o prodělání onemocnění covid-19 (od pozitivního výsledku testu nesmí být více jak 90 dní), ale zároveň se musí prokázat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin). Na místě pak musí podstoupit antigenní test (na vlastní náklady, 30 USD/test).

Děti od 5 do 18 let se musí prokázat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin).

Doporučuje se EU certifikát s QR kódem v tištěné a zároveň i v elektronické verzi.

Formuláře/aplikace

Klienti musí před odletem do Keni vyplnit elektronický formulář (na stránku je nutno pokračovat navzdory tomu, že hlásí "Not secure"). Cestující si mohou stáhnout aplikaci Jitenge (ke stažení pro Android), ve které mohou vyplnit formulář a získat QR kód. Uživatelé iPhone by měli formulář vyplnit v prohlížečích Mozilla Firefox nebo Google Chrome.
Návod na vyplnění formuláře.

Pozor! Po příjezdu do Keni nebude probíhat papírové ověřování očkovacích průkazů, ale je nutné ještě před odletem z ČR nahrát certifikát o očkování/výsledku testu do aplikace.
Manuál k nahrání formulářů do aplikace.

Jiné podmínky

Všichni cestující jsou povinni si sami před odletem (s dostatečným časovým předstihem) vyřídit vstupní vízum online – poplatek 51 USD na osobu (vyřízení víz v Keni na letišti po příletu není možné).

Manuál na vyplnění elektronického víza do Keni.

Po příletu do Keni probíhá měření teploty – nesmí přesáhnout 37,5 °C.

 

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování. Doporučujeme před odletem ověřit podmínky letecké společnosti.

 

Covid opatření

Roušky

S ohledem na ochranu vašeho zdraví i zdraví ostatních prostorách letiště a během transferů používejte roušku.

Omezení pohybu

S ohledem na ochranu vašeho zdraví i zdraví ostatních dbejte na dovolené na zvýšenou hygienu rukou a dodržujte dostatečný odstup od ostatních lidí.

Hotelová opatření

V hotelech platí tato pravidla:

 • zvýšené požadavky na čištění, větrání a dezinfekci společných prostor, pokojů a dotykových částí vybavení (ovladače, trezory, vypínače, platební terminály, klíče atd.),
 • omezení kapacity společných prostor, výtahů atd.,
 • povinnost dodržování společenského odstupu a instalace podlahových značek,
 • dezinfekční prostředky k dispozici,
 • podpora bezkontaktních plateb a on-line check-inu (v některých hotelech),
 • podpora elektronické podoby důležitých informací, jídelních a nápojových lístků za využití QR kódů (v některých hotelech) apod.
 • používání klimatizace není ve většině případů omezeno, platí zvýšené požadavky na pravidelné čištění a dezinfekci filtrů klimatizačních jednotek.

Některé hotely při příjezdu vyžadují, aby noví hosté podstoupili měření tělesné teploty.

V hotelových restauracích platí:

 • zvýšené požadavky na čistotu a dezinfekci prostor,
 • dodržování pravidla sociálního odstupu,
 • rozmístění stolů v souladu s pravidly sociálního odstupu, případně omezení kapacity restaurace,
 • omezení přímého kontaktu hostů s jídlem,
 • upřednostnění stravování servírovanou formou (případně bufety obsluhované hotelovým personálem),
 • minimalizace samoobslužného použití automatů na nápoje,
 • zavedení plexisklových zástěn apod.

Stravování formou bufetových stolů je povoleno, ale bez přímého kontaktu hostů s jídlem (upřednostňováno servírování jídla přímo personálem hotelu vybaveným ochrannými pomůckami či příprava pokrmů přímo před hostem – tzv. show cooking).

Vzhledem k situaci mohou být některé hotelové služby v souvislosti se zajištěním bezpečnosti a ochranou zdraví klientů omezeny. Bližší informace se dozvíte v popisu hotelu.

Koupání

Na plážích musí být dodržován stanovený sociální odstup mezi osobami (většinou 1,5 metru). Stanovenou vzdálenost je nutné dodržovat mezi lehátky a slunečníky, případně mezi osuškami (pokud nejde o osoby v rámci jedné rodiny či skupiny). Dále jsou zvýšené požadavky na čistotu a dezinfekci pronajímaných lehátek a slunečníků i na plážové zázemí (sprchy, převlékárny apod.). Kapacita plážových restaurací je omezena s ohledem na dodržování stanovených sociálních odstupů (mezi stoly apod.).

Venkovní bazény jsou ve většině případů v provozu s omezenou kapacitou počtu osob. Voda musí být pečlivě filtrována a čištěna. Je povinné dodržovat limit počtu osob v bazénu a požadovanou minimální vzdálenost mezi lehátky.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.