image

Pravidla cestování na Baleárské ostrovy
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování na Baleárské ostrovy je v období pandemie koronaviru za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Španělsko - Baleárské ostrovy
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Cestující se musí před odletem na Baleárské ostrovy prokázat:

 • negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin) nebo antigenním testem (ne starším než 24 hodin) nebo
 • platným certifikátem o dokončeném očkování (min. 14 dní a max. 270 dní od poslední dávky, poté musí být uvedeno podání třetí posilující dávky) nebo
 • platným certifikátem o prodělání onemocnění covid-19 (11-180 dní od pozitivního výsledku).

Výjimku mají děti do 12 let (11,99).
Děti do 18 let, které mají kompletní očkování, mají neomezenou platnost očkovacího certifikátu.

Nezletilé osoby, které jsou očkované pouze jednou dávkou očkování se musí před odletem prokázat i negativním PCR nebo antigenním testem.

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Formuláře/aplikace

Cestující, kteří se před odletem prokáží EU digitálním certifikátem (o očkování, testu nebo proděláné nemoci), nemusí vyplňovat příjezdový formulář. Doporučujeme na webových stránkách ověřit, zda je certifikát dle platných pravidel. Po příletu do destinace pokračujte po oranžových značkách ke kontrole pro EU digitální certifikáty.

Nemáte k dispozici EU digitální formulář a potřebujete pomoc s vyplněním? Připravili jsme pro vás přehledný návod k vyplnění elektronického formuláře.

Seznam hotelů pro destinaci Mallorca.
Seznam hotelů pro destinaci Menorca.

Podmínky návratu

Test

Pro návrat ze zemí EU není pro české občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

Covid opatření

Roušky

Od 20. 4. je zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorech. Jsou zachovány v nemocnicích, lékárnách, MHD, taxi a na letištích.

Maximálně doporučujeme českým občanům před cestou do jednotlivých autonomních oblastí Španělska sledovat nařízení místních orgánů a řídit se jimi (v případě nedodržení hrozí velké finanční pokuty), aktuální informace poskytuje i web MZV.

 

Omezení pohybu

Na Baleárských ostrovech platí tato rozšířená hygienická opatření:

 • maximálně se snažit o dodržování sociálního odstupu min. 1,5 metru,
 • zákaz shlukování osob ve skupině větší než 6 osob.

Hotelová opatření

V hotelech platí tato opatření:

 • zvýšené požadavky na čištění, větrání a dezinfekci společných prostor, pokojů a jejich vybavení (ovladače, trezor, vypínače atd.),
 • dodržování sociálního odstupu minimálně 1,5 metru,
 • omezení kapacity výtahů,
 • dezinfekční prostředky k dispozici ve společných prostorách,
 • náhodné měření teploty,
 • odborné proškolení personálu a jeho povinnost používat ochranné pomůcky (roušky, rukavice atd.),
 • podpora bezkontaktních plateb a online odbavení (urychlení procesu ubytování vyplněním přihlašovacích formulářů online na webových stránkách některých hotelů).

Z důvodu zvýšených požadavků na úklid pokojů dochází k posunutí obvyklých časů pro check-in a check-out. V den příjezdu bude pokoj k dispozici nejdříve mezi 15. a 16. hodinou a poslední den musí být pokoj uvolněn nejpozději do 11 hodin (v některých případech i dříve).

Používání klimatizace není omezeno. Platí zvýšené požadavky na pravidelné čištění a dezinfekci filtrů klimatizačních jednotek.

V hotelových restauracích platí:

 • zvýšené požadavky na čistotu a dezinfekci prostor,
 • dezinfekce stolů po každém použití,
 • dodržování pravidla sociálního odstupu (ve frontách, mezi stoly atd.) minimálně 1,5 metru,
 • minimalizace samoobslužného použití automatů na nápoje,
 • zákaz přímého kontaktu hostů s jídlem.
 • Stravování formou bufetových stolů je povoleno, ale bez přímého kontaktu hostů s jídlem (předem přichystané porce, příprava pokrmů před hostem – tzv. show cooking a servírování jídla přímo personálem hotelu vybaveným ochrannými pomůckami).

Vzhledem k situaci mohou být některé hotelové služby v souvislosti se zajištěním bezpečnosti a ochrany zdraví klientů omezeny.

Koupání

Pláže jsou otevřené každý den od 9 do 19 hodin. Platí na nich některá opatření jako např. zákaz shlukování lidí ve skupinách větších než 6 osob, povinnost nošení roušky (výjimkou je koupání v moři a pobyt na lehátku). Mezi lehátky musí být dodržovány rozestupy odpovídající prostoru 5 m2 pro 2 lehátka a 1 slunečník. Od 00:00 do 6:00 je zákaz vstupu na pláž.

Koupání v bazénech je povoleno. Je nutné dodržovat odstup od ostatních osob a platí zvýšené požadavky na čistotu vody a použití dezinfekčních prostředků. Minimální vzdálenost mezi lehátky u bazénu je 1,5 metru, dezinfekce lehátek se provádí nejméně jednou denně. U bazénu platí povinnost nošení roušky (výjimkou je koupání v bazénu a pobyt na lehátku).

Kapacita vnitřních bazénů může být omezena nebo být zcela mimo provoz.

Výlety

Autobusy jsou před a po každé jízdě dezinfikovány a během přepravy je povinnost mít ochranu úst a nosu.

Skupinové aktivity

Animační programy probíhají, ale pouze v otevřených prostorách za podmínky dodržování minimálních odstupů 1,5 metru. Stoly a židle v hotelových amfiteátrech jsou rozmístěny v souladu s minimálními odstupy.

Minikluby

Minikluby fungují a jejich program je přesunut do otevřených prostor. U některých aktivit může být omezen počet osob. Samozřejmostí je dezinfekce pomůcek a hraček.

Další opatření

Na Baleárských ostrovech platí tato rozšířená hygienická opatření:

 • zákaz kouření na veřejnosti (pokud není možné dodržet min. vzdálenost 2 metry mezi osobami),
 • zákaz kouření v restauracích, barech, hotelech a všech podnicích otevřených veřejnosti.

Otevřené provozy

Bary a restaurace

Bary a restaurace jsou na Baleárských ostrovech otevřené. Platí v nich tato rozšířená hygienická opatření:

 • zákaz kouření v restauracích, barech, hotelech a všech podnicích otevřených veřejnosti,
 • v provozu jsou jak vnitřní, tak i venkovní prostory restaurací a barů s omezenou otevírací dobou do 2:00 hodin (uvnitř max. 6 osob u stolu, venku max. 12 osob u stolu),
 • v koktejlových barech je zákaz tance.

Sportoviště

Otevřeny jsou pouze venkovní prostory na sport, ale jejich kapacita je omezena a vždy je nutná rezervace předem. Samozřejmostí je dodržování hygienických pravidel (dezinfekce sportovního vybavení před i po použití atd.) a dodržování minimálního sociálního odstupu 1,5 metru.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.