image

Pravidla cestování do Egypta
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Egypta je v období pandemie koronaviru povoleno při splnění určitých podmínek.

Typ opatření Egypt
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Všichni cestující se před odletem do Egypta musí prokázat:

  • negativním PCR nebo antigenním testem (ne starším jak 72 hodin) nebo
  • písemným potvrzením o dokončeném očkování, přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní (vakcíny musí být schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky - EMA).

Výsledek testu je možné předložit v papírové podobě od certifikované laboratoře a musí obsahovat QR kód. Certifikát je také možné stáhnout na Očkovacím portále občana

Výjimku z testování a očkování mají děti do 12 let (11,99).

Egypt nemá momentálně omezenou platnost očkovacího certifikátu. Pro cestu do Egypta tedy mohou cestující využít i neplatný očkovací certifikát pro ČR (vždy je nutné mít ukončené očkování). Posilující dávka očkování není zatím požadována.

Pokud klienti nedisponují výsledkem testu již z ČR, mohou podstoupit PCR test po příletu do destinace na letišti za poplatek 30 USD na osobu.
Po podstoupení testu a pasové kontrole bude přistaven transfer do vašeho hotelu, kde v izolaci vyčkáte na výsledek testu (12-24 hodin).

Cestující musí veškeré písemné potvrzení o negativním výsledku testu, nebo o očkování předložit v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.  

Očkování

Výjimka pro očkované

S platností od 24. 6. 2021 cestující z ČR, kteří mají 14 dní po ukončeném očkování, mohou vstoupit na území Egypta bez povinnosti PCR/antigenního testu. Cestující bude muset předložit potvrzení o provedeném očkování, které je uznáváno v zemi původu místními orgány státní správy (národní očkovací certifikát) a obsahuje QR kód. Budou přijímána potvrzení o očkování vakcínami uznanými WHO a Egyptem (Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Sputnik a Johnson & Johnson). V případě jednorázové vakcíny musí být dodržena 14denní lhůta od vakcinace. U dvoufázových vakcín musí být dodržena lhůta 14 dní po druhé dávce.

Mezinárodní očkovací certifikát je ke stažení na očkovacím portálu MZČR.

Formuláře/aplikace

Před odletem do Egypta je nutné vyplnit jeden z formulářů. Cestující může vyplnit elektronický formulář (možnost vyplnění alespoň 2 dny před odletem) a vygenerovat QR kód, kterým se prokáží před odletem a po příletu do Egypta. Nebo vyplní v letadle prohlášení cestovatele, které pak odevzdávají na letišti v Egyptě. Ovšem vyplnění elektronického formuláře urychlí odbavení.

Návod k vyplnění elektronického formuláře.

Jiné podmínky

Každý cestující musí mít uzavřeno cestovní pojištění. Po příletu do Egypta probíhá měření teploty.

Podmínky návratu

Test

Od 9. 4. 2022 již není nutné předkládat při návratu do ČR test nebo očkování. Doporučujeme před odletem ověřit podmínky letecké společnosti.

Covid opatření

Hotelová opatření

Po příjezdu do hotelu vám bude změřena tělesná teplota infračerveným teploměrem (a poté při každém vstupu do hotelu) a personál hotelu vydezinfikuje vaše zavazadla. Ve společných prostorách hotelu je nutné dodržovat sociální odstup 2 m od ostatních osob, k dispozici jsou dezinfekční gely.

hotelových restauracích i ostatních stravovacích zařízeních mimo hotel platí:

  • při vstupu je nutné podstoupit měření tělesné teploty,
  • přímý kontakt hostů s jídlem je zakázán – pokrmy z bufetových stolů jsou servírovány personálem,
  • u stolu může být max. 6 osob,
  • dětské koutky jsou uzavřeny.

Stravování formou bufetových stolů je povoleno, ale bez přímého kontaktu hostů s jídlem (servírovaní jídla přímo personálem hotelu vybaveným ochrannými pomůckami).

Vzhledem k situaci mohou být některé hotelové služby v souvislosti se zajištěním bezpečnosti a ochranou zdraví klientů omezeny. Bližší informace se dozvíte v popisu hotelu.

Koupání

Musí být dodržován min. 2 m odstup mezi lehátky (pokud nejde o osoby v rámci jedné rodiny či skupiny). Plážové vybavení je pravidelně dezinfikováno. Ručníky jsou klientům dodávány na pokoj. Některé rekreační aktivity na pláži a u bazénů jsou omezeny.

Výlety

Výlety do pouště a lodní výlety se standardně organizují. Jejich kapacita je však omezena na 50 %, během výletu (plavby) je nutné nosit roušky a podávají se pouze balená jídla a nápoje. U lodí s kabinami je omezená klimatizace v kabinách a v případě výskytu pozitivního případu covid-19 je vyhrazena jedna kabina pro účely karantény.

Doprava

Kapacita dopravních prostředků pro transfery turistů je omezena na 50 % (mezi cestujícími musí být vždy min. jedno prázdné místo). Během transferu je nutné použít roušku.

Další opatření

Symptomy onemocnění covid-19 je nutné oznámit hotelovému personálu.

V případě pozitivního testu na koronavirus budete umístěni do 7denní karantény ve vyhrazeném podlaží přímo v daném hotelu nebo v jeho blízkosti (není možné vstupovat do společných prostor hotelu, restaurace, k bazénu či na pláž). Hotel nehradí náklady související se změnou zpátečního letu po ukončení karantény, pokud k ní dojde. V případě vážného průběhu nemoci budete dopraveni do nemocnice – náklady na léčbu v nemocnici až do úplného zotavení hradí ministerstvo zdravotnictví. 

Je také možné zažádat o umístění do privátní nemocnice – náklady hradí klient nebo jeho zdravotní pojišťovna.

Pokud je osoba vám blízká pozitivně testována na koronavirus, musíte podstoupit lékařské vyšetření a dodržovat veškerá předepsaná opatření. Je možné zůstat v hotelu po celou dobu léčení nemocného bez doplatku.

Otevřené provozy

Wellness

Ftness a wellness centra fungují, ale je zakázáno využívat následujících služeb: sauna, jacuzzi, pára a masáže. Dále není možné sprchování v těchto centrech.

Turistické atrakce

Egyptská archeologická naleziště, pyramidy a muzea jsou otevřena již od 1. září. Byla přijata bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví návštěvníků:

  • měření tělesné teploty všech vstupujících,
  • povinnost používat roušku,
  • povolená kapacita skupiny max. 25 osob (10–15 v pyramidě/hrobce s ohledem na její velikost),
  • povolená kapacita místa max. 100 návštěvníků za hodinu.

Kasina jsou otevřena, ale s omezenou kapacitou 50 %.

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.