image

Pravidla cestování do Egypta
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Test, Očkování, Formuláře/aplikace
Test, Očkování, Formulář, Jiné podmínky
Hotelová opatření, Koupání, Výlety, Další opatření
Wellness, Turistické atrakce
Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Egypta je v období pandemie koronaviru povoleno při splnění určitých podmínek.

Typ opatření Egypt
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Od 5. 3. 2021 je možné vstupovat na palubu letadel Smartwings a Českých aerolinií jen s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu. Výsledek antigenního testu nesmí být starší než 48 hodin a výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. Na palubu je možné vstoupit také s písemným potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 během posledních 180 dní nebo s písemným potvrzením v anglickém jazyce o kompletním očkování vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní. Toto potvrzení však nenahrazuje test požadovaný v destinaci. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do země.

Po příletu do Egypta je nutné se prokázat negativním RT-PCR testem. Výsledek PCR testu je možné předložit v papírové podobě od certifikované laboratoře a může obsahovat QR kód. Klienti mohou případně v Egyptě na letišti předložit e-mail, že výsledek získali z akreditované laboratoře. Certifikát je také možné stáhnout na Očkovacím portále občana

Na letišti je nutné podstoupit měření teploty a test na covid-19 (hradí CK). Tato povinnost neplatí pro děti do 6 let.
Po podstoupení testu na letišti a pasové kontrole bude přistaven transfer do vašeho hotelu, kde v izolaci vyčkáte na výsledek testu (12-24 hodin).
Test na covid-19 po příletu do Egypta nemusí podstoupit klienti, kteří mají písemné potvrzení o negativním PCR testu z ČR (v AJ) ne starší než 72 hodin před příletem do Egypta.

Cestující musí předložit písemné potvrzení o negativním výsledku testu v mezinárodním formátu nebo ve formě platného EU digitálního covid-19 certifikátu.

Očkování

Výjimka pro očkované

S platností od 24. 6. 2021 cestující z ČR, kteří mají 14 dní po ukončeném očkování, mohou vstoupit na území Egypta bez povinnosti PCR-testu. Cestující bude muset předložit potvrzení o provedeném očkování, které je uznáváno v zemi původu místními orgány státní správy (národní očkovací certifikát) a obsahuje QR kód. Budou přijímána potvrzení o očkování vakcínami uznanými WHO a Egyptem (Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Sputnik a Johnson & Johnson). V případě jednorázové vakcíny musí být dodržena 14denní lhůta od vakcinace. U dvoufázových vakcín musí být dodržena lhůta 14 dní po druhé dávce.

Mezinárodní očkovací certifikát je ke stažení na očkovacím portálu MZČR.

Formuláře/aplikace

Klienti obrží v letadle k vyplnění prohlášení cestovatele, které pak odevzdávají na letišti v Egyptě.

Typ opatření Egypt
Test Ano
Očkování Ano
Formuláře/aplikace Ano
Jiné podmínky Ne
Výjimky vlastní doprava Ne

Podmínky návratu

Test

Dle nařízení vlády ČR je od 9. 7. 2021 před návratem do České republiky nutné podstoupit PCR test (jehož provedení není na začátku cesty starší 72 h) nebo antigenní test (provedení není starší než 48 h) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
Po návratu do ČR musí cestující předložit PCR test provedený v ČR 5. až 7. den od příletu zpět.

Děti do 12 let (11,99 let) jsou osvobozeny od testování.

Testování pomáhá zprostředkovat pobytový delegát. Pro naše klienty zajišťujeme obě varianty testování.

Antigenní test pro návrat zpět do ČR:

 • cena 500 Kč/osoba starší 12 let,
 • neinvazivní metoda odběru vhodná pro děti i dospělé,
 • testování probíhá přímo na hotelu a klienti obdrží mezinárodní certifikát o výsledku testu,
 • tento typ testu lze objednat pouze k zájezdům do letovisek Hurghada a Marsa Alam,
 • antigenní test lze objednat pouze v ČR před samotným zahájením zájezdu a musí být součástí smlouvy, nelze doobjednat v destinaci.

POZOR! Antigenní test je možný pouze pro občany ČR, osoby s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizince s povolením k trvalému pobytu. Toto potvrzení o přechodném nebo trvalém pobytu musí cestující předložit u odbavení na letišti v Egyptě, aby byli na základě výsledku antigenního testu odbaveni. Cestující, kteří se tímto potvrzením prokázat nemohou, musí podstoupit v Egyptě PCR test.

Vyzvednutí antigenního testu

Zakoupený antigenní test je potřeba vyzvednout na letišti již v ČR (2–3 hodiny před odletem). Prokažte se prosím službou uvedenou v odbavení k zájezdu nebo na smlouvě o zájezdu. Služba musí být zakoupena dopředu u vašeho prodejce zájezdu, vyzvednutí ani dokoupení v destinaci není možné. Prosíme buďte na letišti včas, abyste stihli testy vyzvednout. Pokud si testy nevyzvednete, vratka peněz za zaplacenou službu není možná.

 • Na letišti v Praze – terminál č. 1 u stánku společnosti Menzies přímo u odbavovacích přepážek (přepážka se zavírá hodinu před odletem). Pozor, zákazníci odlétající v noci mezi 3.8. hodinou ráno dostanou testy přímo od delegáta v destinaci. Platí pouze pro tyto noční odlety, kdy je přepážka Menzies uzavřena. Všechy ostatní odlety mají povinnost si test vyzvednout před odletem v Praze, u delegáta nelze.
 • Na letišti v Brně – zákaznické centrum ve veřejné části odletové haly naproti hlavnímu vchodu do budovy.
 • Na letišti v Ostravě – bar v odletové hale Gate A (přízemí), 2 hodiny před odletem (je nutné se nejprve odbavit, bar se nachází až za odbavovacími přepážkami).

RT-PCR test pro návrat zpět do ČR:

 • cena 40 USD u zájezdů do letovisek Hurghada a Marsa Alam,
 • cena 25 USD u zájezdů do letoviska Sharm El Sheikh,
 • poplatek za testování klienti hradí v hotovosti na první informační schůzce s delegátem,
 • testování v destinaci Marsa Alam probíhá přímo na hotelu, v destinacích Hurghada a Sharm El Sheikh probíhá v Turistickém informačním středisku/testovacím centru, kam je klientům zajištěn hromadný transfer.

POZOR! Pokud jste si zakoupili antigenní testy (potřebné pro testování v destinaci) a nyní již víte, že je nevyužijete, neboť se opatření při návratu do ČR změnilo, můžete tuto službu nejpozději 3 pracovní dny před odletem do destinace zrušit (do 16 hodin písemně u vašeho prodejce). Peníze vám budou vráceny nejpozději do 14 dnů. Antigenní testy nelze vracet v destinaci a ani po návratu do ČR na pobočkách. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Očkování

Výjimka z testování pro návrat do ČR - cestování v období koronaviru

Pokud předložíte:
vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař potvrdí, že:

 • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
 • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
 • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
 • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní,

vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:

 • v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní od završení vakcinace,
 • v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace očkovací látky,

pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

 • test před odjezdem v destinaci (pokud ho nevyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země),
 • případně test po příjezdu do ČR.

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odjezdem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odjezdem/příjezdem u CK nebo u dané přepravní společnosti.
 
S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Formulář

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají děti do 12 let.

Jiné podmínky

Do výsledku testu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS.

Typ opatření Egypt
Test Ano s výjimkou
Očkování Ano s výjimkou
Formulář Ano
Samoizolace Ne
Jiné podmínky Ano
Výjimky vlastní doprava Ne

Covid opatření

Hotelová opatření

Po příjezdu do hotelu vám bude změřena tělesná teplota infračerveným teploměrem (a poté při každém vstupu do hotelu) a personál hotelu vydezinfikuje vaše zavazadla. Ve společných prostorách hotelu je nutné dodržovat sociální odstup 2 m od ostatních osob, k dispozici jsou dezinfekční gely.

hotelových restauracích i ostatních stravovacích zařízeních mimo hotel platí:

 • při vstupu je nutné podstoupit měření tělesné teploty,
 • přímý kontakt hostů s jídlem je zakázán – pokrmy z bufetových stolů jsou servírovány personálem,
 • u stolu může být max. 6 osob,
 • dětské koutky jsou uzavřeny.

Stravování formou bufetových stolů je povoleno, ale bez přímého kontaktu hostů s jídlem (servírovaní jídla přímo personálem hotelu vybaveným ochrannými pomůckami).

Vzhledem k situaci mohou být některé hotelové služby v souvislosti se zajištěním bezpečnosti a ochranou zdraví klientů omezeny. Bližší informace se dozvíte v popisu hotelu.

Koupání

Musí být dodržován min. 2 m odstup mezi lehátky (pokud nejde o osoby v rámci jedné rodiny či skupiny). Plážové vybavení je pravidelně dezinfikováno. Ručníky jsou klientům dodávány na pokoj. Některé rekreační aktivity na pláži a u bazénů jsou omezeny.

Výlety

Výlety do pouště a lodní výlety se standardně organizují. Jejich kapacita je však omezena na 50 %, během výletu (plavby) je nutné nosit roušky a podávají se pouze balená jídla a nápoje. U lodí s kabinami je omezená klimatizace v kabinách a v případě výskytu pozitivního případu covid-19 je vyhrazena jedna kabina pro účely karantény.

Doprava

Kapacita dopravních prostředků pro transfery turistů je omezena na 50 % (mezi cestujícími musí být vždy min. jedno prázdné místo). Během transferu je nutné použít roušku.

Další opatření

Symptomy onemocnění covid-19 je nutné oznámit hotelovému personálu.

V případě pozitivního testu na koronavirus budete umístěni do 7denní karantény ve vyhrazeném podlaží přímo v daném hotelu nebo v jeho blízkosti (není možné vstupovat do společných prostor hotelu, restaurace, k bazénu či na pláž). Hotel nehradí náklady související se změnou zpátečního letu po ukončení karantény, pokud k ní dojde. V případě vážného průběhu nemoci budete dopraveni do nemocnice – náklady na léčbu v nemocnici až do úplného zotavení hradí ministerstvo zdravotnictví. 

Je také možné zažádat o umístění do privátní nemocnice – náklady hradí klient nebo jeho zdravotní pojišťovna.

Pokud je osoba vám blízká pozitivně testována na koronavirus, musíte podstoupit lékařské vyšetření a dodržovat veškerá předepsaná opatření. Je možné zůstat v hotelu po celou dobu léčení nemocného bez doplatku.

Typ opatření Egypt
Hotelová opatření Ano
Koupání Ano
Výlety Ano
Doprava Doplňující informace
Další opatření Ano

Otevřené provozy

Wellness

Ftness a wellness centra fungují, ale je zakázáno využívat následujících služeb: sauna, jacuzzi, pára a masáže. Dále není možné sprchování v těchto centrech.

Turistické atrakce

Egyptská archeologická naleziště, pyramidy a muzea jsou otevřena již od 1. září. Byla přijata bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví návštěvníků:

 • měření tělesné teploty všech vstupujících,
 • povinnost používat roušku,
 • povolená kapacita skupiny max. 25 osob (10–15 v pyramidě/hrobce s ohledem na její velikost),
 • povolená kapacita místa max. 100 návštěvníků za hodinu.

Kasina jsou otevřena, ale s omezenou kapacitou 50 %.

Typ opatření Egypt
Wellness Ano
Turistické atrakce Ano

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.