image

Pravidla cestování do Ománu
vstupní podmínky a covid opatření

Cesta je možná za určitých podmínek

Test, Očkování, Formuláře/aplikace, Jiné podmínky
Test, Očkování, Formulář, Jiné podmínky
Přijatá opatření podléhají častým změnám. Před odjezdem sledujte aktuální podmínky pro vstup do destinace i návrat zpět do ČR ​na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR a leteckého dopravce. Za případné nesplnění povinností pro vycestování kterýmkoliv z cestujících nenese CK odpovědnost.​

Je možné cestovat?

Je možné cestovat?

Cestování do Ománu je v období pandemie koronaviru povoleno za splnění určitých podmínek.

Typ opatření Omán
Je možné cestovat? Ano s výjimkou

Podmínky vstupu

Test

Všichni cestující starší 18 let se před odletem musí prokázat ukončeným očkováním (min. 14 dní od završení vakcinace). Mezi schválené vakcíny patří Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca – Covishield, Johnson & Johnson, Sinovac, Moderna, Sputnik V. a Sinopharm. Dále se všichni cestující nad 18 let musí prokázat negativním PCR testem (ne starším než 72 h od času příletu do Ománu).

Pozor! Všechny certifikáty (PCR test, očkování a formulář viz níže) musí být v mezinárodním formátu (platný EU digitální covid-19 certifikát), obsahovat QR kód a cestující je u sebe musí mít vytištěné.

V Ománu musí očkovaní cestující dokládat i datum první dávky vakcíny. Na očkovacím certifikátu se datum první dávky nezobrazuje, proto doporučujeme stáhnout na Očkovacím portále občana a vytisknout i informace o první dávce. 

Pokud cestující přiletí bez PCR testu, musí ho podstoupit na letišti na vlastní náklady (nutná registrace, cena za PCR test je 25 OMR), do doby negativního výsledku nosit sledovací náramek a být v karanténě. V případě pozitivního testu následuje 10denní karanténa.

Osoby mladší 18 let mají výjimku z testování, očkování a vyplnění formuláře.

Upozornění
K zájezdům do Ománu nelze využít naše PCR testy „Nejrychleji za 990 Kč“ těsně před odletem. Potvrzení od komerčních laboratoří neobsahují QR kód a nedokážeme zaručit, že se test před odletem propíše do databáze na Očkovacím portále občana. Omán vyžaduje pro vstup negativní PCR test včetně QR kódu. Využijte, prosím, v tomto případě testy u státních laboratoří.

Formuláře/aplikace

Všichni cestující starší 18 let se musí před odletem zaregistrovat, nahrát platné certifikáty a vygenerovat si vstupní QR kód. Nutné je také uhradit poplatek 2,5 OMR/osoba. Potvrzený formulář s QR kódem musí být vytištěný.

Cestující, kteří letí bez PCR testu, se také musí před odletem zaregistrovat a uhradit rezervační poplatek za test (cca 3 OMR).

Cestující si musí stáhnout aplikaci Tarassud+ do svých mobilních telefonů (ke stažení pro Android a iOS). Není nutné aplikaci vyplňovat.

Vzor k vyplnění cestovního formuláře. Při nahrávání certifikátů do formuláře nahrajte 2x stejný formulář o poslední vakcinaci. Pozor! Ponechejte po celou dobu vyplňování formuláře nastavený anglický jazyk (EN). Pokud přepnete do českého jazyka, zobrazí se vám poplatek 2 500 OMR/osoba, místo 2,5 OMR/osoba.

Jiné podmínky

Cestující ze zemí označených G1 (nyní i ČR) obdrží víza zdarma při příletu do země (pobyt na max. 14 dní). Musí se prokázat:

 • zpáteční letenkou,
 • platnou hotelovou rezervací,
 • platným cestovním pojištěním*,
 • negativním PCR testem (ne starším 72 h).

Ujistěte se, že máte debetní nebo kreditní kartu (pro online platby) - je potřeba při vyplnění formuláře.

*U pojištění do Ománu je potřeba, aby v případě onemocnění covid-19 v Ománu cestovní pojištění krylo náklady spojené s onemocněním, a to min. 1 měsíc. Což pojištění (zakoupené u naší CK) splňuje, jelikož jakmile klient je nemocen a nemůže se vrátit do ČR pojištění se prodlužuje až do doby, kdy je schopen návratu či je převezen zpět do ČR.

Typ opatření Omán
Test Ano
Očkování Ano
Formuláře/aplikace Ano
Jiné podmínky Ano
Výjimky vlastní doprava Ne

Podmínky návratu

Test

Dle nařízení vlády ČR je od 9. 7. 2021 před návratem do České republiky nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test (jehož provedení není na začátku cesty starší 72 h) nebo antigenní test (provedení není starší než 48 h) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
Po návratu do ČR musí cestující předložit PCR test provedený v ČR 5. až 7. den od příletu zpět.

Děti do 12 let (11,99 let) jsou osvobozeny od testování.

Očkování

Výjimka z testování pro návrat do ČR - cestování v období koronaviru

Pokud předložíte:
vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař potvrdí, že:

 • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
 • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
 • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
 • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní,

vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:

 • v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní od završení vakcinace,
 • v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní od aplikace očkovací látky,

pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

 • test před odjezdem v destinaci (pokud ho nevyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země),
 • případně test po příjezdu do ČR.

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odjezdem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje přepravní společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odjezdem/příjezdem u CK nebo u dané přepravní společnosti.
 
S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Formulář

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář. Výjimku mají děti do 12 let.

Samoizolace

 

 

Jiné podmínky

Do výsledku testu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS.

Typ opatření Omán
Test Ano
Očkování Ano s výjimkou
Formulář Ano
Samoizolace Ne
Jiné podmínky Ano
Výjimky vlastní doprava Ne

Více informací se dozvíte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.